29 Mayıs 2011 Pazar

Demir hasta ben hasta

Evet bütün kış boyunca hasta etmediğim çocuğu hasta ettim.Mevsim hastalık mevsimi diyeceksiniz ama ben kendime kızıyorum.Bebek olunca havalar da böyle gidince kaloriferleri en kısık da yakmaya devam ettik.Demir yerlerde gezinince evde hafif bir sıcaklık olması iyi diye düşünüyorduk.Taa ki cuma gününe kadar.O kapalı rüzgarlı havaya rağmen kaloriferi kapadım.Artık cereyanda mı kaldık,kaloriferi kapattığımızdan mı,sıcak soğuk farklılıklarından mı bilemiyorum cuma gecesi boğazım fena oldu.Kalktım kaloriferi açtım ama nafile.Olan olmuş.Demir de uyandı sabah.Hafif bir gıcık var sanki boğazında kıh kıhh burunda akıntı.Ben de soğuk algınlığına kapılmışım.Nefes alamadım tüm gün.Ancak bugün kendime biraz geldim.İlaç da içemiyorum.İyi ki zencefil ve bal var.Öyle bir ağız tatsızlığı ki zencefilin tadını bile hissetmiyorum.Bel ağrısı sonrası mutlaka böyle rahatsızlanıyorum.Vücudum bir anda iflas ediyor.Vücut direnci düşünce oluyor tabi.Bir kez daha anladım.Annelik ne fena eskiden böyle olsa yorgan döşek yatardım.Ama illa kalkman gerek evde birileri olsa da.
Demir de burun akıntısı sürdü tüm cumartesi biraz da bu sabah.Doktorumuzu aradık görmeden söylüyorum ama paniğe gerek yok dedi.Burnu tıkalı olmasın sürekli kontrol altında tutun dedi.Maşallah bugün iyi.Bir de keyfinde eksiklik,iştahsızlık var mı diye sordu tabi.Maşallah o bakımdan da iyiyiz.Termometre sürekli elimde ateş ölçüyorum.Çok şükür ateş yok.Evde maske ile dolaşmamı söyledi doktor.Ama ne mümkün Demir sürekli elini götürüyor almaya çalışıyor maskeyi.Temastan uzak durduk ama beslenme seanslarında zor.Geceleri bölük pörçük geçirmeye çalıştık bu bir kaç gündür.Neyse çok şükür daha iyiyiz.
Hafta sonunu hasta bakarak geçiren babaya ve anneanneye teşekkürler.Ne diyelim çok şükür yalnız değiliz.

7 yorum:

Tibetin annesi dedi ki...

Kelebeğimmm, çok geçmiş olsun :(((

Deniz dedi ki...

amaaan, ne zordur, hasta geceler, geçmiş olsun canım

Damlo dedi ki...

kuzum sen daha iyisini bilirsin ama, normal değil mi bunlar? harap etme kendini. geçip gider hemencecik inşallah, çok amin!

YILDIZ dedi ki...

Sibelim,Denizciğim çok sağolun.

Damlocan normal tabi ama insan üzülüyor yine de.

Bahar ve kızısı Yağmur dedi ki...

çok geçmiş olsun.
aynı manzara bizdede :(

Benden Bizden dedi ki...

cok gecmis olsun, iyilesmenize sevindim. boyle boyle buyuyecekler annesi, cok telas yapma :) ama ikinizin birden hasta olmasi zor tabi...

YILDIZ dedi ki...

Bahar size de çok çok geçmiş olsun,iyileşsin hemen kuzucuklar.

Haklısın canım böyle böyle büyüyecekler:)