12 Şubat 2013 Salı

Demir 28 aylık oldu

Demir son günlerde iyice hareketlenmeye başladı.Havalar soğuk olunca,evde oluyoruz çoğu zaman ve koltuk tepelerinden inmiyor.Hayal gücü çok geniş örümcek adam,süpermen ve bazı kahramanların gazetede resimlerini gordu,oyuncakçilarda gördüğü oyuncaklariyla da hemen bağlantı kurup sorular sordu.Demez olaydık ben süpermen oldum uçarım diyerek koltuk tepelerinden uçtu .Son günlerde unuttu da insanlar uçuşmaz,kuşlar uçar dememizle biraz unuttu.
Şarkılar söylüyor,hikayeler anlatıyor.Bir de düşünürken eemm diye de başlamıyor mu gülesin geliyor.
Şimdi de Şirinler favorisi sürekli bana anlattırıyor uyumadan önce.Anne susadım diyerek uyumamak için elinden geleni yapıyor.Olmadı süt istiyor.Süt içmeyi gerçekten çok seviyor.En sevdiği şeylerden biri.
Sıcakkanlı gerçekten Demir uzun zamandır görmediklerini unutmuyor.İlk defa gördükleri ile bile kaynaşabiliyor.
Kızdığımı anlayıp anne bana neden kızdın diye soruyor.Ben de anlatıyorum.
Bazen özür dilerim bir daha yapmayacağım diye diye defalarca beni deli de edebiliyor.Uykusuz oldu mu çekilmez durumda.Bir yerde uyuyakalmaz asla.Uyuyalım mı diyorum benim uykum gelmedi diyor.Evet diyor.
Şakalar yapamayı,güldürmeyi seviyor.Anne sen beni gıdıkla,ben de seni gıdıklayayım diyor.
Geçen gün yengesi ona soruyor kuzenin aşk maceralarını dinlerken peki senin sevgilin var mı Demir deyince benin annem var,annem dedi.Şimdi öyle der tabi büyüyünce oooo kimdiler neler yaşayacak.
Son 1 aydır 2 yaş krizlerini yaşıyoruz.Yalandan falan ağlıyor.Uyku,yemek düzeni alt üst.Üstüne varmasam da ben de dayanamıyorum son zamanlarda,çok çok zorlanıyorum.Sakin de kalamıyorum.Atlatacağız da çok zor oluyor.
Öyle böyle büyüyor işte balkabaği.


3 yorum:

tarih84 dedi ki...

Şirinleri ben de çok seviyorum ve hala ne zaman denk gelsem izliyorum:)) İyi çocuk olursak bize de görünebilirler dimi Demir :)

emmm Demir ne dersin? :))

Canan Ünal dedi ki...

Ayy ne tatlıdır şimdi ya!Maşallah!
Ya Yıldızcım Demir tam olarak herşeyi konuşmaya, anlatmaya ne zaman başladı?
Can şu an 2 yaşında tam,ama hala basit kelimeleri söylüyor sadece, anne, baba, dede, annanne, mama, hala.Adını bile söyleyemiyor:(

Syhn dedi ki...

erkekler geç konuşur derler ya canan konuşur merak etme diye ben yıldızdan evvel cevap vereyim. :)) bakma sen demir maşallah biraz geveze çıkmış ;)

benim annem var demiş ya..
o laf dünyalara değmez mi yıldııııııızzz...